Benex Extractor System umożliwia wykonywanie minimalnie inwazyjnych ekstrakcji nawet bardzo zniszczonych zębów. Dzięki odpowiedniej technice z użyciem tego urządzenia dziąsło i kość pozostają nienaruszone, co ma ogromny wpływ na późniejsze gojenie i możliwości leczenia implantologicznego i protetycznego.
Dr Inglot jest jednym z prekursorów idei ekstrakcji atraumatycznych; dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą na ten temat wykładami na forum PTS ( Polskie Towarzystwo Stomatologiczne) oraz spotkaniach Implant Club.

Dzięki postępowi, jaki dokonał się w stomatologii na przestrzeni ostatnich lat coraz rzadziej pojawia się konieczność usunięcia zęba. Obecnie decyzję o usunięciu podejmujemy wtedy, kiedy naprawdę nie ma ratunku i często jest to ząb bardzo zniszczony. Tradycyjnie skutkowało to tzw. ekstrakcją chirurgiczną, która niestety łączy się z dość znaczną utratą kości po wcześniejszym cięciu dziąsła. Tkanki te goją się wtedy znacznie dłużej, ponadto dziąsło i kość ulegają przy tym dość dużemu zanikowi.

Kiedy chcemy uzupełnić brak tego zęba napotykamy trudności zarówno w leczeniu implantologicznym, jak i protetycznym. Można je w dużej mierze przezwyciężyć, wymaga to jednak dodatkowego nakładu zarówno czasu jak i pieniędzy.

W Gabinecie INGLOT stosujemy techniki i dysponujemy narzędziami, które umożliwiają zastosowanie technik atraumatycznych (system Benex Extractor, periotomy, luxatory, piezosurgery, fizjodyspenser).

129976914041


Przydatne informacje

Godziny pracy

Pn - Pt: 8.00 - 20.00

Dane adresowe

Specjalistyczny

Gabinet Stomatologiczny

Maria i Marian Inglot

ul. Fiołkowa 4/166

31-457 Kraków
tel. 12 413 36 33
kom. 602 786 786

Zeskanuj QR

Konto bankowe

Lokalizacja