IMPLANTOLOGIA

Implantologia to dziedzina, która wkracza z rozmachem w nasze życie. Implanty zębowe stają się coraz bardziej popularne, dają możliwość uzupełnienia braku jednego, kilku lub wszystkich zębów, a także mogą służyć do umocowania protez. Implanty są tez doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów leczonych ortodontycznie z powodu braku zawiązka zęba. Implanty wykonane są z całkowicie biozgodnego materiału (tytanu), dzięki czemu doskonale integrują się z kością. Materiał ten nie daje żadnych przeciwwskazań do wykonywania rezonansu magnetycznego (RNM). Implant dentystyczny jest to rodzaj małej śruby, którą lekarz implantolog wprowadza do kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implant zębowy zastępuje korzeń zęba. Po okresie osteointegracji (wgojenia) implantu lekarz wykonuje nadbudowę protetyczną: koronę, most lub zaczep do protezy. W niektórych przypadkach możliwe jest założenie tymczasowej korony na implancie bezpośrednio po zabiegu (w czasie tej samej wizyty po wprowadzeniu implantu). Najczęściej takie postępowanie wybiera się w rejonie estetycznym (zęby przednie). Wieloletnie doświadczenie dr Mariana Inglot w pracy implantologicznej pozwala na dobór odpowiedniego implantu w zależności od warunków klinicznych tzn. grubości i gęstości kości, przebiegu nerwów, położenia zatoki szczękowej.

Przed zabiegiem implantologicznym pomocne jest wykonanie tomografii komputerowej (TK) dającej trójwymiarowy obraz kości, co pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu. Często konieczne są zabiegi przygotowujące miejsce dla implantu tj. odbudowa tkanki kostnej w przypadku jej niedoboru lub podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) przy implantach w bocznym rejonie szczęk.

Leczenie implantoprotetyczne składa się z dwóch części:

  • część chirurgiczna – wprowadzenie odpowiedniego implantu w kość; zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedoanalgezji,
  • część protetyczna – wykonanie korony, mostu lub innej pracy protetycznej.

W ramach współpracy z Państwa lekarzem prowadzącym możemy wykonać w naszym gabinecie etap chirurgiczny (wszczepienie implantu), natomiast odbudowę protetyczną wykona już Państwa lekarz prowadzący. W naszej praktyce stosujemy kilka systemów implantologicznych, m. in. Straumann, Ankylos, Global-D, NeoBiotech, Biomet 3i.

StraumannTo najwyższej jakości szwajcarskie implanty zębów w Krakowie oraz preparaty do regeneracji tkanek przyzębia. Wykonane z tytanu, nie są traktowane przez organizm jako ciało obce. Komórki kości wnikają w ich powierzchnię tworząc stabilny fundament pod przyszłą odbudowę protetyczną w postaci koron, mostów, czy ruchomych protez.

IMG_2253IMG_8IMG_7IMG_7300.1

logo_ankylos Biomet 3ineobiotechglobal-d