Planowa profilaktyka

Przykładamy dużą wagę do profilaktyki chorób jamy ustnej, ponieważ wychodzimy z założenia, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Od początku naszej działalności zwracaliśmy szczególną uwagę na profilaktykę, ponieważ tylko kompleksowe postępowanie, czyli wyleczenie i następowa profilaktyka dają wymierne korzyści w postaci zdrowych zębów i dziąseł.

Proponujemy pełen zakres zabiegów profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych metod, w tym:

  • usuwanie kamienia nazębnego i osadu: ultradźwięki , piaskowanie, polerowanie,
  • fluoryzacja i instruktaż higieny – dobranie odpowiedniej techniki szczotkowania,
  • lakowanie zębów – dedykowane szczególnie dzieciom i młodzieży ponieważ największą wartość ma wtedy kiedy wykona się je na zębach świeżo wyrżniętych,
  • lakierowanie zębów (rodzaj fluoryzacji) – pokrywanie lakierem fluorowym powierzchni zębów.

Wykwalifikowana higienistka stomatologiczna lub lekarz stomatolog wykonają te zabiegi, a także dobiorą dostosowany do Państwa potrzeb plan wizyt higienizacyjnych. Wszyscy wiemy jak ważna jest codzienna i właściwa higiena jamy ustnej w walce z próchnicą, chorobami przyzębia oraz innymi chorobami zębów i jamy ustnej. Oprócz powszechnie znanych środków higienicznych takich jak pasty, szczoteczki zwykłe lub elektryczne czy nici dentystyczne, często przydatne i wskazane są mniej popularne środki takie jak irygatory ustne, szczoteczki międzyzębowe, stymulatory dziąsłowe, specjalne nici do czyszczenia pod przęsłami mostów.

Nasza higienistka lub lekarz chętnie doradzą, co byłoby szczególnie przydatne i pomocne dla Państwa oraz pokażą Państwu jak stosować te środki.


1-plan