CZY WYBIELANIE ZĘBÓW JEST BEZPIECZNE?

Przeprowadzono liczne badania, które jednoznacznie stwierdzają, że prawidłowo wykonany zabieg wybielania zębów pod ścisłą kontrolą lekarza stomatologa nie ma negatywnego wpływu na szkliwo.W naszym Gabinecie stosujemy tzw. metodę nakładkową i preparat renomowanej amerykańskiej firmy Ultradent – lidera wśród preparatów do wybielania. Efekty wybielania są widoczne bezpośrednio po zabiegu i co ważne, są długotrwałe.

CZY WYBIELANIU ZĘBÓW MOŻE PODDAĆ SIĘ KAŻDY?

Samemu zabiegowi może poddać się każdy, przy czym efekty wybielania są najbardziej widoczne na zębach w odcieniu żółtawym. Warto pamiętać, że martwe zęby wybielają się słabiej. Wypełnienia (plomby) oraz uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) nie wybielają się. Wybielania zębów nie poleca się kobietom w ciąży i karmiącym oraz dzieciom poniżej 16 roku życia, ze względu na możliwą niepełną mineralizację uzębienia w tym okresie.

CO ROBIĆ Z ZĘBAMI REAGUJĄCYMI NA ZIMNO?

Nadwrażliwość szyjek zębowych jest częstą dolegliwością. Pojawia się po wypiciu zimnego napoju, w czasie jedzenia lodów i zaznacza się intensywnym, lecz krótkim bólem. W zaawansowanym stadium tego rodzaju nadwrażliwości może pojawić się ból wywołany nawet dotykiem szczoteczki do mycia zębów. W większości przypadków ból jest spowodowany mikropęknięciem szkliwa, bądź odsłonięciem szyjek zębowych. W przypadku powtarzających się reakcji zębów na zimne należy zgłosić się do lekarza, a na co dzień warto stosować pasty oraz płyny do płukania jamy ustnej przeznaczone do nadwrażliwych zębów. Sugerujemy również zmienić szczoteczkę na taką z miękkim włosiem.