Profilaktyka i leczenie dzieci

Dziecko w gabinecie stomatologicznym jest pacjentem wyjątkowym. Pierwsze wizyty u stomatologa często mają ogromny wpływ na kształtowanie postawy wobec leczenia stomatologicznego na wiele lat, czasami na całe życie.

W naszym gabinecie tworzymy przyjazną atmosferę, aby jak najlepiej pomóc małemu pacjentowi w obniżeniu lęku i stresu przed zabiegiem.

Zalecamy młodym pacjentom wykonywanie zabiegów profilaktycznych.

Lakowanie jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w zdrowych zębach stałych i mlecznych. Polega na zablokowaniu specjalnym preparatem, lakiem szczelinowym utwardzanym światłem, bruzd na powierzchni zęba. Lak zabezpiecza miejsca prawie niedostępne do oczyszczania, ponieważ bruzdy są bardzo wąskie i włosie szczoteczki do zębów nie jest w stanie dosięgnąć do ich dna. Lak szczelinowy pozostaje w bruzdach przez wiele lat zabezpieczając lakowany ząb przed próchnicą. Zawiera fluor, który zwiększa odporność zębów na próchnicę, zwiększa mineralizację i wzmacnia szkliwo, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie kwasów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a gładka powierzchnia zębów po lakowaniu umożliwia łatwiejszą higieną jamy ustnej małego pacjenta.

Drugim wartościowym zabiegiem profilaktycznym jest fluoryzacja kontaktowa (lakierowanie). Wykonuje się ją po uprzednim profesjonalnym oczyszczeniu zębów.

Jeżeli u dziecka występuje próchnica konieczne jest leczenie zębów (zakładanie wypełnień).

Dysponujemy urządzeniem do abrazji powietrznej PrepStart H2O, które umożliwia opracowanie ubytku strumieniem powietrza z cząstkami tlenku glinu, co eliminuje lub znacznie redukuje odczucia bólowe, nie ma efektu wibracji (końcówka urządzenia nie dotyka zęba).

A group of kids cleaning teeth, isolated

 

prof-2

129976914041


Przydatne informacje

Godziny pracy

Pn - Pt: 8.00 - 20.00

Dane adresowe

Specjalistyczny

Gabinet Stomatologiczny

Maria i Marian Inglot

ul. Fiołkowa 4/166

31-457 Kraków
tel. 12 413 36 33
kom. 602 786 786

Zeskanuj QR

Konto bankowe

Lokalizacja