Profilaktyka i leczenie dzieci

Dziecko w gabinecie stomatologicznym jest pacjentem wyjątkowym. Pierwsze wizyty u stomatologa często mają ogromny wpływ na kształtowanie postawy wobec leczenia stomatologicznego na wiele lat, czasami na całe życie.

W naszym gabinecie tworzymy przyjazną atmosferę, aby jak najlepiej pomóc małemu pacjentowi w obniżeniu lęku i stresu przed zabiegiem.

Zalecamy młodym pacjentom wykonywanie zabiegów profilaktycznych.

Lakowanie jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w zdrowych zębach stałych i mlecznych. Polega na zablokowaniu specjalnym preparatem, lakiem szczelinowym utwardzanym światłem, bruzd na powierzchni zęba. Lak zabezpiecza miejsca prawie niedostępne do oczyszczania, ponieważ bruzdy są bardzo wąskie i włosie szczoteczki do zębów nie jest w stanie dosięgnąć do ich dna. Lak szczelinowy pozostaje w bruzdach przez wiele lat zabezpieczając lakowany ząb przed próchnicą. Zawiera fluor, który zwiększa odporność zębów na próchnicę, zwiększa mineralizację i wzmacnia szkliwo, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie kwasów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a gładka powierzchnia zębów po lakowaniu umożliwia łatwiejszą higieną jamy ustnej małego pacjenta.

Drugim wartościowym zabiegiem profilaktycznym jest fluoryzacja kontaktowa (lakierowanie). Wykonuje się ją po uprzednim profesjonalnym oczyszczeniu zębów.

Jeżeli u dziecka występuje próchnica konieczne jest leczenie zębów (zakładanie wypełnień).

Dysponujemy urządzeniem do abrazji powietrznej PrepStart H2O, które umożliwia opracowanie ubytku strumieniem powietrza z cząstkami tlenku glinu, co eliminuje lub znacznie redukuje odczucia bólowe, nie ma efektu wibracji (końcówka urządzenia nie dotyka zęba).

A group of kids cleaning teeth, isolated

 

prof-2