DEZYNFEKCJA I STERYLIZACJA

Nasza praktyka wyposażony jest w pomieszczenie do właściwego przygotowywania narzędzi stomatologicznych poprzez dezynfekcjęsterylizacja i sterylizację. Proces dezynfekcji narzędzi przeprowadzany jest z użyciem specjalistycznych płynów przeznaczonych do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych. Zastosowanie wysokiej klasy myjki ultradźwiękowej (Sonic) gwarantuje dokładne oczyszczenie narzędzi ze wszelkich zanieczyszczeń, zarówno biologicznych, jak i pozostałości materiałów używanych w praktyce lekarskiej. Umyte narzędzia, przed ich wysterylizowaniem, są starannie wysuszone ze względu na poprawność przebiegu sterylizacji. Przed właściwą sterylizacją narzędzia są pakowane, a następnie sterylizowane w nowoczesnym autoklawie Melag Euroklav. Każdy proces sterylizacji kontrolowany jest wskaźnikami potwierdzającymi skuteczność sterylizacji; wszystko po to, by każdy pacjent czuł się bezpiecznie.

UNITY STOMATOLOGICZNE

unit stomatologicznyNasze gabinety wyposażone są w najwyższej jakości cyfrowe unity stomatologiczne Stern Weber, umożliwiające precyzyjne sterowanie i programowanie pracy instrumentów (z dokładnością do 10 obr./min dla mikrosilnika i 1% dla turbiny i skalera). Dają one także możliwość pracy w pozycji leżącej pacjenta, co znacznie wpływa na obniżenie stresu i poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Tapicerka fotela pacjenta wykonana jest z bardzo miękkiej i adaptującej się do kształtu ciała gąbki lateksowej MEMORY FOAM, dzięki czemu nawet podczas długich zabiegów pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Pneumatyczny zagłówek fotela można ustawić w dowolnej pozycji co dodatkowo podnosi komfort pacjenta.

 

URZĄDZENIE DO ZNIECZULANIA MIEJSCOWEGO THE WAND

wandThe Wand to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis. Prędkość podawania środka znieczulającego jest dostosowana do fizjologicznych możliwości wchłaniania płynu przez tkanki. Dzięki temu skurcz i odrętwienie tkanek otaczających są mniejsze niż przy wykorzystaniu technik tradycyjnych. Pozwala wykonywać bezboleśnie dla pacjenta trudniejsze znieczulenia, które przy użyciu tradycyjnych metod są bardzo nieprzyjemne, a często bolesne. Specjalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, iż pacjent nie odczuwa bólu. Dzieje się tak dlatego, iż cały czas w trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. W efekcie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego pacjent nie odczuwa jej obecności. Końcówki mają jeszcze jedną zaletę – absolutnie nie przypominają strzykawki. Szczególnie cieszy zestresowanych pacjentów, zwłaszcza dzieci, którym strzykawka najczęściej niezbyt dobrze się kojarzy. The Wand jest bezpiecznym i niezastąpionym systemem w przypadku znieczuleń dzieci.

 

PIASKARKA ABRAZYJNA PREPSTART H2O

PrepStartH20Piaskarka abrazyjna PrepStart H2O firmy Danville służy do minimalnie inwazyjnego opracowywania ubytków przy pomocy strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu o średnicy 27μ lub 50 μ w płaszczu wodnym. Piaskarka abrazyjna PrepStart™ umożliwia bezbolesne opracowywanie ubytków. 95% pacjentów w bardzo małym stopniu lub w ogóle nie odczuwa dolegliwości bólowych związanych z opracowywaniem ubytku. Dodatkowo strumieniem środka abrazyjnego można opracować ubytek o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca zdrowe tkanki zęba. Można dzięki temu leczyć początkowe stadia próchnicy. Zabieg jest cichy i bezbolesny. Nie ma wibracji, nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z użyciem wiertła.

 

LUPY PRYZMATYCZNE

W codziennej pracy używamy lup pryzmatycznych firm Zeiss i Surgitel o dużym powiększeniu. Wszystkie zabiegi i kontrole lupywykonujemy w powiększeniu, ma to ogromny wpływ na precyzję i dokładność naszej pracy, a tym samym jakość i trwałość wykonywanych przez nas zabiegów. Lupy Zeiss Pro charakteryzują się dużą jasnością, dzięki czemu oferują doskonałą jakość obrazu, co pozwala rozpoznać i odróżnić nawet najdrobniejszą strukturę. Duża głębia umożliwia precyzyjną orientację głębokości.

MIKROSKOP CARL ZEISS OPMI PICO MORA

Z_OPMI03Mikroskop OPMI PICO MORA to nowoczesny mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii, o najwyższej ergonomii pracy. Dzięki dużemu powiększeniu i oświetleniu uzyskujemy znakomitą widoczność pola zabiegowego a nasze zabiegi są bardziej precyzyjne. Wiele zabiegów z zakresu endodoncji (np. usuwanie złamanych narzędzi lub wkładów, udrażnianie kanałów, zamykanie perforacji), mikrochirurgii (np. opracowanie i wypełnienie wsteczne kanału) lub diagnostyki (diagnozowania pęknięć lub perforacji korzenia) nie jest w ogóle możliwe do wykonania bez odpowiedniego powiększenia i oświetlenia mikroskopowego. Mikroskop zabiegowy znajduje zastosowanie szczególnie w endodoncji i diagnostyce, jest także bardzo przydatny w leczeniu zachowawczym, protetyce i mikrochirurgii.

 

SAF – Adaptacyjna technologia endodontyczna 3D

System SAF działa w oparciu o adaptacyjną technologię endodontyczną 3D, która pozwala na jednoczesne opracowywanie i płukaniesaf1 kanału korzeniowego za pomocą pilnika dopasowującego się do kształtu kanału. Konstrukcja narzędzia umożliwia zmianę jego przekroju i zapewnia jego elastyczność podczas opracowywania kanału – wykonane jest z siatki tytanowej bardzo elastycznej. Dedykowana kątnica wykonująca odpowiednie ruchy dla tego pilnika oraz specjalna pompa podająca płyn dezynfekcyjny w trakcie pracy pilnika jest dopełnieniem tego innowacyjnego systemu. Mało inwazyjne opracowanie kanałów przy użyciu jednopilnikowego systemu SAF z jednoczesną irygacją jest obecnie najbardziej innowacyjnym systemem stosowanym do leczenia endodontycznego.

 

MIKROMOTORY ENDODONTYCZNE I ENDOMETRY

endomotorDo pomiarów długości kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego używamy endometry japońskiej firmy Morita (DentaPort ZX , Root ZX). Są to precyzyjne i ergonomiczne urządzenia do określania długości roboczej kanału, pozwala to na ograniczenie ilości wykonywanych zdjęć radiologicznych w czasie leczenia endodontyczego. Do opracowania kanałów używamy narzędzia niklowo-tytanowe i mikromotory endodontyczne (DentaPort ZX, ATR, CEFLA). Są to urządzenia, które poprawiają jakość leczenia kanałowego (lepsze oczyszczenie kanału) i komfort pacjenta poprzez usprawnienie tego procesu. DentaPort ZX to urządzenie złożone z dwóch modułów. Pierwsza część urządzenia to wysokiej klasy endometr, druga część urządzenia to mikromotor, który przystosowany jest do mechanicznego opracowania kanału.

 

SYSTEMY DO TERMICZNEGO WYPEŁNIANIA KANAŁÓW KORZENIOWYCH

System B firmy Sybron Endo i Obtura firmy Spartan Endodontics są to urządzenia pozwalające na szczelne, szybkie, perfekcyjne systemywypkanwypełnienie kanałów korzeniowych – trójwymiarowej przestrzeni (3D) -jest to warunek powodzenia leczenia kanałowego. Pierwsza faza wypełnienia polega na precyzyjnym wypełnieniu okolicy wierzchołkowej korzenia, druga polega na aplikacji gorącego materiału wypełniającego (gutaperki) i skondensowaniu całości. Ten skondensowany w systemie korzeniowym wypełniacz zapewnia ochronę zęba na długie lata.

RENTGEN CYFROWY Z RADIOWIZJOGRAFIĄ

rentgen cyfrowyJednym z podstawowych elementów prawidłowego leczenia stomatologicznego jest odpowiednia diagnostyka. W naszym gabinecie posługujemy się najnowocześniejszą aparaturą do wykonywania zdjęć rentgenowskich – aparat Minray firmy Soredex oraz system radiowizjografii cyfrowej Digora dający na ekranie komputera w ciągu kilku sekund czytelny obraz diagnostyczny. Zastosowanie systemu radiowizjografii cyfrowej pozwala obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Zdjęcie takie możemy kilkadziesiąt razy powiększyć, co pozwala dostrzec więcej szczegółów. Istnieje możliwość przetworzenia obrazu, zmiany jasności i kontrastu oraz wykonania pomiarów. Wszystkie wykonane zdjęcia są automatycznie zapisywane i archiwizowane.

 

SONIC WELD

SonicWeldRx® firmy KLS Martin, innowacyjna technologia do trójwymiarowej odbudowy zanikłego wyrostkasonic weld zębodołowego. Jest to technologia ultradźwiękowa wykorzystująca piny oraz sztywne membrany resorbowalne (PDLLA). Piny aktywowane ultradźwiękami wnikają bezpośrednio w strukturę kości. Trójwymiarowe „kotwiczenie” pinów w tkance kostnej zapewnia z jednej strony doskonałą stabilność, z drugiej zaś bardzo prostą aplikację. Wprowadzenie na rynek SonicWeldRx wyeliminowało konieczność przeprowadzania kolejnych zabiegów w celu usunięcia membran nieresorbowalnych, mikropłytek i śrub tytanowych (które są od lat stosowane) co stanowi ogromne udogodnienie szczególnie w osteosyntezie kości i augmentacji kości wyrostka zębodołowego przed leczeniem implantologicznym i oszczędza pacjentowi stresu związanego z kolejnym zabiegiem.

 

FotoSan 630 firmy CMS Dental

FotoSan_630Najsilniejsza na świecie lampa stosowana w terapii fotodynamicznej do zwalczania mikroorganizmów w trudno dostępnych miejscach jak głębokie kieszonki dziąsłowe, zainfekowane kanały, nie gojące się rany. Dezynfekcja aktywowana światłem (ang. Light Activated Desinfection LAD) jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia infekcji w jamie ustnej. Polega na zastosowaniu substancji wrażliwej na działanie światła czerwonego (tzw. fotouczulacz), która wiąże się ze strukturami mikroorganizmów, a nie wiąże się z komórkami tkanek ludzkich. Pod wpływem strumienia światła czerwonego tworzy się tlen singletowy i reaktywne formy tlenu (ang. Reactive Oxygen Species ROS), które natychmiast niszczą mikroorganizmy, nie mając żadnego wpływu na tkankę ludzką.

 

PIEZOSURGERY

Piezosurgery firmy Mectron – piezochirurgia to innowacyjna technika, która znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii jamy ustnej.piezosurgery Jest uzupełnieniem tradycyjnej terapii, a niekiedy zastępuje konwencjonalne techniki chirurgiczne. Korzyści ze stosowania wynikają z jej dużej dokładności, możliwości oszczędzania tkanek i selektywnego działania na kość bez uszkodzenia tkanek miękkich i nerwów. Szczególnie przydatna jest w implantologii w zabiegach podnoszenia dna zatoki szczękowej (sinus lift), przeszczepach kostnych, rozszczepianiu wyrostka zębodołowego, pobieraniu wiórów kostnych. W zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej pozwala na bezpieczne operowanie w trudnych okolicach, np. głęboko zatrzymanych ósemkach, zatrzymanych górnych zębach od strony podniebienia, wyłuszczaniu torbieli kontaktujących z pęczkiem naczyniowo-nerwowym unerwiającym wargę dolną. Piezosurgery stosujemy także do atraumatycznego usuwania zniszczonych zębów. Piezochirurgię coraz częściej stosujemy we współpracy z ortodontami w zabiegach chirurgicznych wspomagających i skracających leczenie ortodontyczne.

 

FIZJODYSPENSER SURGIC XT PLUS

fizjodyspenserFizjodyspenser Surgic XT Plus japońskiej firmy NSK to doskonałe urządzenie zapewniające maksymalną precyzję i bezpieczeństwo wielu zabiegów chirurgicznych. Fizjodyspenser ma szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. W czasie zabiegów implantologicznych służy do przygotowania podłoża pod implant, może być również stosowany do gwintowania otworów i wkręcania implantów. Fizjodyspenser ma zastosowanie nie tylko do implantologii, ale także do resekcji wierzchołka korzenia, osteotomii oraz do modelowania i wygładzania kości. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

 

BENEX EXTRACTION SYSTEM firmy Zepf Medizintechnik GmbH

Innowacyjny system pozwalający na delikatne, bezpieczne i łatwe usunięcie korzenia zęba. W odróżnieniu od klasycznego Benex exytaction systemusunięcia chirurgicznego korzenia zęba, usunięcie korzenia zęba przy użyciu Benex Extracton System nie powoduje żadnego urazu dla otaczającej korzeń zęba kości i dziąsła. Nie występuje opuchniecie i ból, a także faza gojenia jest maksymalnie skrócona. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji extraktora pozwalającej wyjąć korzeń zęba wzdłuż jego długiej osi. Użycie tego systemu szczególnie jest wskazane w przypadku konieczności usunięcia korzenia złamanego zęba, u pacjentów obciążonych ogólnie, u których przeciwwskazane jest wykonanie chirurgicznego usunięcia zęba oraz dokończenie usunięcia zęba w przypadku odłamania korony podczas usuwania. System ten szczególnie przydatny jest w implantologii, gdzie szczególne znaczenie ma minimalne inwazyjne postępowanie z tkankami zachowując nienaruszoną kość i dziąsło po usunięciu zęba. Wpływa to na nie powikłane gojenie a także umożliwia wprowadzenie implantu bezpośrednio po usunięciu zęba, co jest coraz powszechniej stosowaną metodą postępowania.

 

PRF – PLATELET RICH FIBRYN

PRFPRF – fibryna bogatopłytkowa jest niezbędna dla szybszego i lepszego gojenia po zabiegach chirurgicznych. Fibryna bogatopłytkowa stymuluje gojenie oraz wzrost kości i tkanek miękkich poprzez sieć fibrynowa podobną do naturalnie wytworzonej, powolne uwalnianie czynników wzrostu (VEGF – vascular endothelial growth factor; PDGF – platelet derived growth factor; TGF beta – transforming growth factor), trombospondynę 1 i leukocyty. Obecność tych białek w znaczący sposób przyspiesza gojenie, zwłaszcza w krytycznej fazie pierwszych dni po zabiegu. Użycie PRF szczególnie wskazane jest w zabiegach: sinus lift, przeszczepy tkanek i kości, po usunięciu zęba, wspomaganie gojenia ran. Sposób przygotowania jest prosty i polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu, z której przy użyciu wirówki otrzymuje się PRF.

 

LASER BIOSTYMULACYJNY CTL 1106

Promieniowanie lasera biostymulującego działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywuje regenerację komórek. laser bioDzięki zwiększeniu produkcji przeciwciał pobudza system immunologiczny i przyspiesza gojenie po zabiegu. Laser ma zastosowanie w przewlekłych zapaleniach tkanek okołowierzchołkowych, w zapaleniach miazgi, zatok, po zabiegach chirurgicznych i usunięciu zębów. Lasery biostymulacyjne są bardzo użyteczne w chorobach dziąseł i błony śluzowej, opryszczce wargowej, nerwobólach i parestezjach. Główne zastosowania w stomatologii: zapalenie dziąseł, zapalenie miazgi, zapalenie ozębnej, odleżyny, opryszczka, dolegliwości poekstrakcyjne, nadwrażliwość zębiny, dolegliwości neuralgiczne, przekrwienie miazgi, zapalenie jamy ustnej, stany pozabiegowe.

 

URZĄDZENIA ULTRADŹWIĘKOWE

skaler ultradziekowyUrządzenia ultradźwiękowe firm EMS i Satelec wraz z odpowiednimi końcówkami służą do do endodoncji mikroskopowej w celu udrażniania kanałów i usuwania złamanych instrumentów, do mikrochirurgii endodontycznej do wstecznego opracowania wierzchołka korzenia zęba podczas zabiegu resekcji, czyszczenia zębów z kamienia nazębnego.

 

PIASKARKI PROFILAKTYCZNE

Piaskarki firm WH i NSK sa to urządzenia, które służą do dokładnego, profesjonalnego oczyszczania zębów z wszelkich piaskarka poddziaslowaosadów, szczególnie z trudno dostępnych powierzchni. Zabieg piaskowania polega na usunięciu osadu i przebarwień powstałych od kawy, herbaty, palenia tytoniu przy zastosowaniu mieszanki proszku glicynowego i wody pod dużym ciśnieniem. Piaskowanie to zabieg bezpieczny, przeciwwskazany jedynie w przypadku ostrych stanów zapalnych dziąseł. Nowością jest piaskarka poddziąsłowa dedykowana do oczyszczania i polerowania korzeni zębów i implantów w okolicy poddziąsłowej. Jest to szczególny rodzaj piaskarki, która wykorzystuje cząstki proszku glicynowego o wielkości 20 μ.

 VITALITY SCANNER

Vitality-Scanner-175x175Vitality Scanner firmy Sybron Endo to elektroniczne urządzenie pozwalające szybko i bezboleśnie zbadać żywotność miazgi zębów. Badanie żywotności zębów z użyciem aparatu Vitality Scanner określa próg pobudliwości miazgi zębów w sposób ilościowy i powtarzalny, dzięki czemu jednoznacznie określa stan miazgi zęba i pomaga postawić prawidłową diagnozę.

 KAMERY WEWNĄTRZUSTNE

Kamera wewnątrzustna jest wspaniałym narzędziem w komunikacji między lekarzem lub higienistką stomatologiczną a pacjentem. kamera wewnatzrustnaDaje możliwość pokazania pacjentowi tego co widzi lekarz, a tym samym angażuje pacjenta w proces świadomego współdecydowania o podejmowanym leczeniu. Nasze unity stomatologiczne wyposażone są w system multimedialny z kamerą wewnątrzustną i zewnątrzustną oraz ekran przy fotelu pozwala to na pełną dokumentację i wizualną informację dla pacjenta.

PENTAMIX

PentamixPentamix XP to automatyczny mieszalnik do mas wyciskowych. Urządzenie to dozuje i miksuje masy wyciskowe dając jednorodną i pozbawioną pęcherzyków powietrza masę. Doskonałe parametry masy wyciskowej maja wpływ na jakość pobranego wycisku, a tym samym jakość i dokładność wykonywanych prac protetycznych np. koron czy mostów.

 

THOMAS UNIVERSAL POST REMOVER

System do usuwania metalowych lanych i śrubowych wkładów koronowo-korzeniowych. Wkłady metalowe stosowane były powszechnie thomas universak post removalprzed laty do odbudowy zębów. Po wielu latach zachodzi często potrzeba usunięcia takiego wkładu, najczęściej z powodu stanu zapalnego wokół wierzchołka korzenia. Usunięcie takiego wkładu nastręcza wiele trudności i może prowadzić do pęknięcia korzenia. Zastosowanie urządzenia Thomas Universal Post Remover pozwala na bezpieczne usunięcie metalowego wkładu i skuteczne leczenie zęba.

 

AIR-FLOW Master Piezon®

PentamixUrządzenie AIR-FLOW Master Piezon® zapewnia skaling w technologii NO PAIN®, oraz piaskowanie AIR-FLOW® naddziąsłowe, przydziąsłowe i poddziąsłowe zarówno w płytkich, jak i głębokich kieszonkach. Terapia AIR-FLOW® zapewnia niezawodne i szybkie piaskowanie, bezstresowe, ciche i komfortowe dla pacjenta.
 
Zalety terapii Air-Flow® i Air-Flow Perio:
Doskonałe piaskowanie, bezstresowa i komfortowa dla pacjenta (bez użycia kiret – bez hałasu!)
Bezinwazyjna dla nabłonka oraz tkanki łącznej, bez zarysowań na powierzchni zębów
Skutecznie usuwa biofilm nawet z najgłębszych kieszonek, trwale zmniejsza ilość bakterii
Zapobiega przed utratą zęba (periodontitis) i utratą implantu ( periimplantitis)
Zapobiega emfizemie tkanki miękkiej