ATRAUMATYCZNA CHIRURGIA

 

Benex Extractor System umożliwia wykonywanie minimalnie inwazyjnych ekstrakcji nawet bardzo zniszczonych zębów. Dzięki odpowiedniej technice z użyciem tego urządzenia dziąsło i kość pozostają nienaruszone, co ma ogromny wpływ na późniejsze gojenie i możliwości leczenia implantologicznego i protetycznego. Użycie tego systemu szczególnie jest wskazane w przypadku konieczności usunięcia korzenia głęboko złamanego zęba, dokończenie usunięcia zęba w przypadku odłamania korony podczas usuwania oraz u pacjentów obciążonych ogólnie u których przeciwwskazane jest wykonanie chirurgicznego usunięcia zęba.

Dr Inglot jest jednym z prekursorów idei ekstrakcji atraumatycznych; dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą na ten temat wykładami na forum PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne) oraz spotkaniach Implant Club.

Dzięki postępowi, jaki dokonał się w stomatologii na przestrzeni ostatnich lat coraz rzadziej pojawia się konieczność usunięcia zęba. Obecnie decyzję o usunięciu podejmujemy wtedy, kiedy jest to ząb bardzo zniszczony. Tradycyjnie skutkowało to tzw. ekstrakcją chirurgiczną, która niestety łączy się z dość znaczną utratą kości po wcześniejszym nacięciu dziąsła. Tkanki goją się wtedy znacznie dłużej, ponadto dziąsło i kość ulegają dużemu zanikowi.

Kiedy chcemy uzupełnić brak tego zęba napotykamy trudności zarówno w leczeniu implantologicznym, jak i protetycznym. Można je w dużej mierze przezwyciężyć, wymaga to jednak dodatkowego nakładu zarówno czasu jak i pieniędzy.

W naszej praktyce stosujemy techniki i dysponujemy narzędziami, które umożliwiają zastosowanie technik atraumatycznych (system Benex Extractor, periotomy, luxatory, piezosurgery, fizjodyspenser).

 

Usunięcie korzenia zęba przedtrzonowego górnego

1235

 

Usunięcie korzenia zęba przedtrzonowego dolnego

1_12_145_1

 

Usunięcie głęboko złamanego korzenia, ząb złamany w wyniku urazu

1_22_24_15_2