NIEINWAZYJNE LECZENIE

Współczesna stomatologia jako jeden z głównych celów stawia zachowanie jak największej ilości zdrowych tkanek i zwiększenie komfortu pacjenta w trakcie leczenia. Cele te osiągamy stosując najnowsze dostępne rozwiązania i technologie.

Innowacyjny system abrazji powietrznej firmy Danville PrepStart H2O (USA) do opracowywania ubytków próchnicowych. PrepStartH20Urządzenie to wykorzystuje stosowany już wcześniej w stomatologii efekt usuwania próchnicy strumieniem powietrza z cząstkami tlenku glinu. Innowacyjność polega na otoczeniu tego strumienia płaszczem wodnym, co zwiększa komfort pacjenta, precyzję i bezpieczeństwo. Nie wymaga stosowania znieczulenia.

piezosurgeryInnymi innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w chirurgii stomatologicznej są Benex Extraction System i Piezosurgery.
Klasyczne chirurgiczne usunięcie korzenia zęba polega na oddzieleniu dziąsła od kości i usunięciu części kości pokrywającej korzeń zęba.
Benex Extraction System pozwala na delikatne, bezpieczne i łatwe usunięcie korzenia zęba, nie powoduje żadnego urazu dla otaczającej korzeń zęba kości i dziąsła. Nie występuje opuchniecie i ból, a także faza gojenia jest maksymalnie skrócona. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzenia pozwalającej wyjąć korzeń zęba wzdłuż jego długiej osi. Użycie tego systemu szczególnie jest wskazane w przypadku konieczności usunięcia korzenia głęboko złamanego zęba, dokończenie usunięcia zęba w przypadku odłamania korony podczas usuwania oraz u pacjentów obciążonych ogólnie, u których przeciwwskazane jest wykonanie chirurgicznego usunięcia zęba. System ten bardzo przydatny jest w implantologii, gdzie szczególne znaczenie ma minimalne inwazyjne postępowanie z tkankami zachowując nienaruszoną kość i dziąsło po usunięciu zęba. Zastosowanie Benex Extractora umożliwia wprowadzenie implantu bezpośrednio po usunięciu zęba, co jest coraz powszechniej stosowaną metodą postępowania. Piezosurgery jest urządzeniem służącym do selektywnego cięcia kości jednocześnie nie uszkadzając otaczających tkanek miękkich i nerwów. Piezochirurgia imagesto innowacyjna technika, którą stosujemy w chirurgii jamy ustnej. Pozwala na bezpieczne operowanie w trudnych okolicach, np. głęboko zatrzymanych ósemkach, zatrzymanych górnych zębach od strony podniebienia, wyłuszczaniu torbieli kontaktujących z pęczkiem naczyniowo-nerwowym unerwiającym wargę dolną. Piezochirurgię stosujemy także do atraumatycznego usuwania zniszczonych zębów oraz w implantologii w zabiegach podnoszenia dna zatoki szczękowej, przeszczepach kostnych, rozszczepianiu wyrostka zębodołowego, pobierania wiórów kostnych. Piezochirurgię coraz częściej stosujemy we współpracy z ortodontami w zabiegach chirurgicznych wspomagających i skracających leczenie ortodontyczne.

wandBezbolesne znieczulenie systemem The Wand. Zabieg dentystyczny nie musi boleć, znieczulenie również nie musi być bolesne, ani wiązać się z lękiem i stresem. Część pacjentów, szczególnie dzieci, odczuwa lęk przed klasyczną strzykawką i igłą. W naszym gabinecie bezbolesne leczenie jest możliwe dzięki zastosowaniu do znieczulenia urządzenia The Wand. Urządzenie składa się z małego komputera i specjalnej końcówki przypominającej cienki długopis. System ten umożliwia podawanie środka znieczulającego pod kontrolą mikroprocesora i daje możliwość znieczulenia samych zębów bez objawów znieczulenia w obrębie warg czy policzków. Mikroprocesor reguluje prędkość i ciśnienie aplikacji znieczulenia tak, że jest ono podawane z prędkością fizjologiczną i praktycznie nieodczuwalne. Końcówki do aplikacji nie przypominają strzykawki z igłą, nie wzbudzają strachu, co dodatkowo jest istotne dla zestresowanych pacjentów, w szczególności dzieci.

Sedoanalgezja. Zdecydowaną większość zabiegów stomatologicznych można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. W niektórych Szabiegach korzystne może być zastosowanie sedoanalgezji. Wskazaniem do tego typu znieczulenia są długotrwałe zabiegi lub lęk pacjenta. Zabieg odbywa się w obecności lekarza anestezjologa, który podczas zabiegu podaje leki sedatywne (uspokajające) i przeciwbólowe. Działanie tych leków powoduje wyciszenie, często płytki sen przy zachowanej świadomości. Dodatkowym atutem jest brak negatywnych wspomnień związanych z zabiegiem.